DASK Artık İnternet Üzerinden Yapılabilecek

Türk sigorta sektöründe bir ilke imza atan www.sigortadukkanim.com yine bir ilki gerçekleştirerek gündemin en sıcak konularından DASK sigortasını online ve farklı ödeme alternatifleriyle satın almaya imkan veriyor

29 Kasım 2011

Milliyetemlak.com > Haber > Sektörden Haberler

DASK Artık İnternet Üzerinden Yapılabilecek

Sektörün önde gelen 20 sigorta şirketinin bireysel ürünlerini tek çatı altında toplayarak tüketicilere online hizmet ile sunan sigortadukkanim.com, DASK (Doğal Afet Sigortaları Kurumu - Zorunlu Deprem Sigortası) sigorta poliçesine sahip olma sürecini kolaylaştırıyor. Türkiye’de DASK poliçesini online olarak satışa sunan ilk ve tek online sigorta sitesi olan sigortadukkanim.com bu hizmeti almak isteyenlere kısa sürede işlemlerini gerçekleştirme imkanı sunuyor.

sigortadukkanim.com’da 5 adımda DASK poliçe primi hesaplanabiliyor ve tapu bilgileri eklenerek poliçe online olarak satın alınabiliyor; satın alınan poliçenin çıktısı alınarak gerektiğinde tapu daireleri gibi kamu kuruluşlarında kullanılabiliyor. Poliçe priminin ödemesi de online olarak yapılabiliyor.

sigortadukkanim.com Genel Müdürü Ertuğrul Bul konuya ilişkin olarak “Ülkemizin jeolojik ve topoğrafik yapısı ile iklim özellikleri nedeniyle büyük can ve mal kayıplarına yol açan doğal afetleri son zamanlarda daha sık yaşar olduk. Tüm ülkenin üzüntü ile karşıladığı bu afetlere karşı bilinçli olmak ve gerekeni yapmak her kurumun ve vatandaşın toplumsal sorumluluğudur. Biz de sigortadukkanim.com olarak zorunlu olan DASK sigortasının daha kolay ve kısa zamanda yapılması için yeni bir hizmet sunmaya karar verdik. Zaman yetersizliğinden dolayı ihmale gelmeyecek kadar önemli olan bu konuyu kullanıcılar nezdinde ulaşılabilir ve kolay kılmak için tüm çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

sigortadukkanim.com DASK sigortasının yanı sıra 20 sigorta şirketinin kasko, trafik ve konut sigortaları için de çeşitli hizmetler sunuyor. Tekliflerin hem içeriklerini hem de fiyatlarını karşılaştırabilme imkanı sunulan sitede, müşteriler istedikleri anda poliçelerini 5 dakika içerisinde online olarak düzenleyebiliyor. Yazıcıdan çıktı alındığı andan itibaren kullanıma hazır olan poliçeler tüketicilerin hayatlarını kolaylaştırırken zamandan ve ekonomilerinden tasarruf etmelerini sağlıyor.

 

 

SoruCevap » Tüm sorucevap'lar »
Emlak adına danışmak istediğiniz her konu burada.Yanda gördüğünüz forma sorunuzu yazın, uzmanımız yanıtlasın.
2000 karekter kaldı

İlgili Haberler

Kredi kullanırken dikkat!

Bu bedeli ödemek zorunda değilsiniz.
23 Şubat 2015

DASK, Sivas'ta depremi anlattı

DASK Anadolu Buluşmaları’nın üçüncü durağı Sivas’ta gerçekleşti
26 Kasım 2014

Deprem Sigortası Yüzde 40 Arttı

Deprem sigortası zorunlu hale getirildikten sonra yüzde 40 arttı.
23 Haziran 2014

Dönüşüm Sürecine Havadan Takviye

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kıyı ve şehirlerdeki kaçak yapışalmayı özel kameralar taşıyan uçaklarla havadan tespit edecek.
16 Haziran 2014

DASK'a Devlet Desteği

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), devlet desteğiyle reasürans korumasını artırdı.
13 Şubat 2014

Yeni Yasayla İnşaat Sektöründe Neler Değişecek?

Değişen yasayla birlikte konut alım-satımında birçok prosedür de farklı işleyecek. Peki siz nelere dikkat etmelisiniz?
27 Mayıs 2014

Zorunlu Deprem Sigortasında İndirim

DASK, yeni dönemde poliçe yenilemelerine odaklandı
5 Kasım 2013

Sigortalı Konut Oranı Yüzde 35

2012 yılının sonunda Sigortalı Konut sayısı 4,8 milyon, sigortalılık oranı ise yüzde 28 oldu.
23 Ekim 2013

Mavişehir Modern Konutları'nda Çağdaş Yaşam

Mavişehir Modern konutları, her detayında konfor duygusu veren, işlevsel ve çağdaş yaşam alanlarına dönüştürüyor.
27 Mayıs 2013

Deprem Sigortası Neden Zorunlu?

Afet Sigortaları Yasası’nın ardından tapu işlemleri ve konut kredilerinin yanı sıra elektrik ve su abonelik işlemlerinde de zorunlu deprem sigortası şartı aranmaya başlandı.
27 Aralık 2012
Haberlerde Ara
İstediğiniz habere ulaşmak artık daha kolay!

Haberin Etiketleri