DASK Artık İnternet Üzerinden Yapılabilecek

Türk sigorta sektöründe bir ilke imza atan www.sigortadukkanim.com yine bir ilki gerçekleştirerek gündemin en sıcak konularından DASK sigortasını online ve farklı ödeme alternatifleriyle satın almaya imkan veriyor

29 Kasım 2011

Milliyetemlak.com > Haber > Sektörden Haberler

DASK Artık İnternet Üzerinden Yapılabilecek

Sektörün önde gelen 20 sigorta şirketinin bireysel ürünlerini tek çatı altında toplayarak tüketicilere online hizmet ile sunan sigortadukkanim.com, DASK (Doğal Afet Sigortaları Kurumu - Zorunlu Deprem Sigortası) sigorta poliçesine sahip olma sürecini kolaylaştırıyor. Türkiye’de DASK poliçesini online olarak satışa sunan ilk ve tek online sigorta sitesi olan sigortadukkanim.com bu hizmeti almak isteyenlere kısa sürede işlemlerini gerçekleştirme imkanı sunuyor.

sigortadukkanim.com’da 5 adımda DASK poliçe primi hesaplanabiliyor ve tapu bilgileri eklenerek poliçe online olarak satın alınabiliyor; satın alınan poliçenin çıktısı alınarak gerektiğinde tapu daireleri gibi kamu kuruluşlarında kullanılabiliyor. Poliçe priminin ödemesi de online olarak yapılabiliyor.

sigortadukkanim.com Genel Müdürü Ertuğrul Bul konuya ilişkin olarak “Ülkemizin jeolojik ve topoğrafik yapısı ile iklim özellikleri nedeniyle büyük can ve mal kayıplarına yol açan doğal afetleri son zamanlarda daha sık yaşar olduk. Tüm ülkenin üzüntü ile karşıladığı bu afetlere karşı bilinçli olmak ve gerekeni yapmak her kurumun ve vatandaşın toplumsal sorumluluğudur. Biz de sigortadukkanim.com olarak zorunlu olan DASK sigortasının daha kolay ve kısa zamanda yapılması için yeni bir hizmet sunmaya karar verdik. Zaman yetersizliğinden dolayı ihmale gelmeyecek kadar önemli olan bu konuyu kullanıcılar nezdinde ulaşılabilir ve kolay kılmak için tüm çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

sigortadukkanim.com DASK sigortasının yanı sıra 20 sigorta şirketinin kasko, trafik ve konut sigortaları için de çeşitli hizmetler sunuyor. Tekliflerin hem içeriklerini hem de fiyatlarını karşılaştırabilme imkanı sunulan sitede, müşteriler istedikleri anda poliçelerini 5 dakika içerisinde online olarak düzenleyebiliyor. Yazıcıdan çıktı alındığı andan itibaren kullanıma hazır olan poliçeler tüketicilerin hayatlarını kolaylaştırırken zamandan ve ekonomilerinden tasarruf etmelerini sağlıyor.

 

 

SoruCevap » Tüm sorucevap'lar »
Emlak adına danışmak istediğiniz her konu burada.Yanda gördüğünüz forma sorunuzu yazın, uzmanımız yanıtlasın.
2000 karekter kaldı

İlgili Haberler

DASK, Sivas'ta depremi anlattı

DASK Anadolu Buluşmaları’nın üçüncü durağı Sivas’ta gerçekleşti
26 Kasım 2014

DASK, Facebook'tan Bilinçlendiriyor

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), zorunlu deprem sigortası bilincini artırmak amacıyla en çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden Facebook' u da kullanıyor.
29 Şubat 2012

DASK Artık İnternet Üzerinden Yapılabilecek

Türk sigorta sektöründe bir ilke imza atan www.sigortadukkanim.com yine bir ilki gerçekleştirerek gündemin en sıcak konularından DASK sigortasını online ve farklı ödeme alternatifleriyle satın almaya imkan veriyor
29 Kasım 2011

DASK Ödemeleri Bu Hafta Başlıyor

DASK, Van'daki depremin ardından tamamen yıkık evler için Kurban Bayramı öncesi ödemeye başlanacağını açıkladı.
31 Ekim 2011

DASK, Depremzedelerin Hasarına Yetmedi!

Kütahya Simav'da meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremden zarar gözren depremzedelere DASK 2 milyon TL ödeme yapsa da depremzedeleri memnun edemedi.
28 Temmuz 2011

Emlak Konut'tan DASK, Yangın, Deprem ve Hırsızlık Sigortası İhalesi

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., mülkiyetindeki gayrimenkullerin sigortasını yaptırmak üzere ihale açtı.
6 Ocak 2011

HSBC Bank'tan konut kredisine 1 yıllık DASK ödemesi

HSBC Bank A.Ş., "HSBC Benim Evim Konut Kredisi Paketi" ile müşterilerinin YTL cinsinden konut kredisi ile satın aldıkları konutun 1 yıllık DASK (Doğal Afet Sigortaları Kurumu) Sigortası prim bedelini karşılayacak
9 Mart 2006

'DASK, konut sigortalarıyla satılmalı'

Zorunlu deprem sigortasının genel kabulünün sınırlı olduğunu belirten Ali Erlat, birinci deprem bölgesinde sigortalılık oranının yüzde 20 - 25'lerde kaldığını söyledi.
1 Temmuz 2005

"Mortgage, konut ve DASK poliçesi satışlarını arttıracak"

Sigorta sektöründeki toplam prim üretimi 2004'te yüzde 37 oranında arttı. Mortgage sigortası ve buna bağlı kredi sisteminin de DASK poliçesi satışlarını olumlu etkileyeceği kaydedildi.
3 Temmuz 2005

'Ev eşyalarındaki hasarı DASK karşılamıyor'

Zorunlu deprem sigortasının deprem nedeniyle binada oluşan zararları karşıladığına dikkat çeken Aviva Sigorta Genel Müdürü Ertan Fırat, eşyalarda oluşabilecek hasarlar için konut sigortası yaptırılması gerektiğini söyledi
4 Haziran 2005
Haberlerde Ara
İstediğiniz habere ulaşmak artık daha kolay!

Haberin Etiketleri